Новини
Автоновини

Акциз на пальне парламент залишив місцевим бюджетам


Такий податок для більшості ОТГ є значним джерелом доходів.

Фото: pixabay

За правку до Бюджетного кодексу, згідно з якою 13% акцизу від пального отримуватимуть місцеві бюджети, 15 грудня проголосували 226 народних депутатів. Про це повідомляє "Українська енергетика".

Нагадаємо, "Погляд" писав про те, як Мінфін прогнозував, що у другому півріччі цього року до місцевих бюджетів буде спрямовано майже 4 млрд грн акцизного податку з пального. Такий акциз важливий для населених пунктів, особливо у сільській місцевості. Адже АЗС, розташовані там, завдяки акцизу досить істотно підтримують розвиток сіл.

"Ця правка стосується зарахування акцизу з продажу пального, який станом на зараз зараховувався у місцеві бюджети. З 2021 року його хочуть забрати з місцевих бюджетів. А це у більшості ОТГ значна стаття доходів у місцеві бюджети... Громади просто кричать про те, наскільки їм необхідно залишити цей акциз", - прокоментувала перед голосуванням народний депутат Галина Васильченко.

Слід зауважити, що акцизний податок з пального слугує джерелом доходів дорожнього фонду, тож питання зарахування акцизного податку у розмірі 13,44% до місцевого бюджету пропонувалося врегулювати в інший спосіб. Зокрема, за пропозицією нардепів, кошти у 2021 році мав би розподіляти уряд відповідно до протяжності доріг та вулиць ОТГ.

Як повідомляв "Погляд", ціни на паливо значно зросли - за перший тиждень грудня подорожчання становило до 45 копійок за літр.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.