Новини
Новини Київської області
Україна-суспільство

Аккерманська фортеця України може стати спадщиною ЮНЕСКО


Всього в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО значиться більше тисячі найменувань зі всього світу. Сім з них — в Україні. Однак, щоб потрапити до спадщини організації, об'єкт повинен спочатку бути в попередньому списку.

Як зазначає Постійне представництво України при ЮНЕСКО, Акерманську фортецю оцінять Міжнародний союз охорони природи, Міжнародна рада зі збереження пам'яток і Міжнародний дослідницький центр по збереженню і реставрації культурних цінностей. Остаточне рішення приймає Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на сесії раз на рік.

До відома: Аккерманська фортеця історико-архітектурна пам'ятка XIIIXVстоліть. Знаходиться в м. Білгород-ДністровськийОдеської області. Це одна з наймогутніших та найцікавіших фортець Півдня. ЇЇ прекрасно збережені мури, що височіють над темними водами лиману, і нині вражають своєю величчю та неприступністю. Найбільш давньою є цитадель, споруджена в другій половині XIII – першій половині XIV ст.

Отже, сім об'єктів України, які входять до спадщини ЮНЕСКО.

  1. Київ. Собор святої Софії і прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра.

2. Історичний центр Львова.

3. Букові ліси Карпат

4. Чернівці. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації

5. Дуга Струве (градусне вимірювання Землі, в Україні знаходиться шість триангулярных пунктів, які були придумані для визначення розміру Землі).

6. Дерев'яні церкви Карпатського регіону Польщі та України.

7. Севастополь. Стародавнє місто Херсонес Таврійський.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел.