Новини
Екологія
Новини світу

Абсолютний рекорд жахаючої статистики: світ споживає 100 млрд тонн сировини на рік


Це в середньому 13 тонн матеріалів на рік на особу – люди використовують все більше ресурсів, все менше переробляючи відходи.

Аналітична компанія Circle Economy підрахувала, в якому обсязі людство використовує природні ресурси. Згідно з отриманими даними, з 1970 року споживання сировини збільшилася в чотири рази. У 2019 людство використало 100,6 млрд. тонн матеріалів, що є рекордом за всю історію. Половина з них – пісок, глина, гравій та цемент для будівництва, а також інші мінерали, які видобувають у кар'єрах для виробництва добрив. На вугілля, нафта і газ припадає 15%, на металеві руди – 10% від загальної кількості. Значну частку також становлять рослини і дерева.

Велика частина ресурсів, 40%, перетворюється в житло. Інші сфери, що вимагають витрати природних матеріалів – паливо, продукти харчування, транспорт, охорону здоров'я, зв'язок і споживчі товари. В середньому на кожну людину припадає понад 13 тонн матеріалів на рік.

Натомість понад рік використовується лише третина щорічно видобутих ресурсів (в основному ті, що були спрямовані на транспорт і будівництво). 15% викидається в атмосферу у вигляді газів, що нагрівають атмосферу, і майже чверть викидається в навколишнє середовище – це, в першу чергу, пластик. А третина матеріалів відправляється на звалище, і найсумнішим висновком з цього є зниження обсягу переробки. Тільки за останні два роки використання ресурсів зросла на 8%, при цьому їх повторне використання скоротилося з 9,1% до 8,6%.