Новини
Екологія
Повітря
Новини світу

77 країн пообіцяли досягти вуглецевої нейтральності до середини століття


На кліматичному Саміті в Нью-Йорку 77 країн зобов'язалися домогтися нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року, підписавши відповідний документ.

Як повідомляють в ООН, з трибуни Генеральної Асамблеї ООН Ангела Меркель оголосила про намір Німеччини до 2030 року скоротити викиди парникових газів у порівнянні з рівнем 1990 року на 55% і домогтися нульового значення цього показника до 2050 року. Зі схожими обіцянками виступив і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомивши, що його країна має намір скоротити викиди парникових газів до 2030 року на 49%, а до 2050 – на 95%.

Інші учасники угоди мають намір вживати заходів щодо скорочення і компенсації викидів CO2, щоб домогтися так званого нульового вуглецевого сліду.

Нагадаємо, глобальні викиди парникових газів досягли рекордного рівня і продовжують зростати. Останні чотири роки були найспекотнішими в історії, а зимова температура в Арктиці з 1990 року зросла на три градуси за Цельсієм. Рівень моря піднімається, коралові рифи гинуть. Зміна клімату веде до забруднення повітря, все більше спустошує стають посухи, пожежі, урагани і повені. Генеральний секретар ООН попередив учасників Саміту, що якщо «ми прямо зараз не змінимо свій спосіб життя, то під загрозою опиниться саме наше життя».