Новини
Екологія
Пожежі
Земля
Повітря
Новини світу

50 тисяч гектарів у вогні: аби загасити полум’я в Індонезії штучно створять опади


Знайдений новий спосіб боротьби з вогняною стихією, в Індонезії хочуть штучно викликати дощ щоб загасити пожежу. Влада Індонезії підготували близько 50 тонн солі, щоб створити штучний дощ.

Варто зазначити, що наразі більше 14 тисяч людей не можуть впоратися з масштабними лісовими пожежами. Залучена авіація, величезна кількість військової техніки та спецтехніки, безпілотники. Головні осередки пожеж фіксують на острові Калімантан і Суматра.

https://twitter.com/AFPphoto/status/1174201384008212480

На сьогоднішній день підготовлено близько 50 тонн солі для штучного викликання дощу. Для цього буде задіяний літак C N-295, який буде літати над Західним і Центральним Калімантаном. За словами експертів, такий захід необхідності є обов'язковою умовою для виклику опадів, які зможуть згасити множинні пожежі.

Довідково:
Посів хмар є одним з найбільш часто використовуваних методів зміни клімату, він використовується або щоб викликати опади, або щоб знизити ймовірність граду – викликаючи дощ, перш ніж волога в хмарах перетвориться в градини.

Глава держави розпорядився залучити всіх осіб, які причетні до підпалів, до відповідальності. Відомо, що на території Індонезії представники сільськогосподарських підприємств і фірм спеціально підпалюють лісові масиви, щоб звільнити територію для ведення нового бізнесу.

Крім того, полум'я знищує місця проживання суматранских орангутанів. Це вид, якому і в звичних умовах загрожує зникнення. Станом на 2015 рік налічувалося 6 624 особи цих тварин.

По п’ятам за однією напастю слідує друга, влада в Індонезії та Малайзії офіційно повідомили жителям про смог, викликаному лісовими пожежами.

Про це повідомляє BBC.

«Індонезія і Малайзія оприлюднили оповіщення про смог, оскільки на великих ділянках лісових масивів обох країн вирують пожежі», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, обидві країни закрили школи і почали видавати маски для обличчя.