Новини
Україна
Новини Київської області
Київщина-суспільство

24 лютого в Україні оголошено І рівень погодної небезпеки


Через замерзання мокрого снігу на переохолодженій земній поверхні на дорогах може утворитися ожеледиця.

За прогнозом Укргідрометцентру, 24 лютого на дорогах країни, окрім півдня, очікується ожеледиця. Через це в Україні оголошено І рівень небезпеки, «жовтий».

Варто зазначити, що такі коливання температури (вночі – мінус, вдень – нуль і вище) синоптики прогнозують до кінця тижня. Саме тому в Україні ще досі продовжують роботу пункти обігріву. За інформацією ДСНС, наразі розгорнуто більше 5 тис таких пунктів. До слова, пункти обігріву на Київщині нанесли на інтерактивну мапу.

Як запобігти травмуванню

Проте наразі слід остерігатися не лише переохолодження, а й ожеледиці. Тому – кілька порад від фахівців КМДА, щоб уникнути травматизму:

  • ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
  • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;
  • при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
  • будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
  • враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.

Також пішоходам варто бути особливо уважними, проходячи поблизу будинків. Читайте у матеріалі «Погляду» – прості правила, які допоможуть уберегтися в сезон падіння бурульок.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.