Новини
Екологія
Новини світу
За кордоном

12 міжнародних організацій створять Альянс для розвитку в області гідрометеорології


Члени Альянсу візьмуть на себе колективне зобов'язання нарощувати зусилля, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що розвиваються в області надання високоякісних прогнозів погоди, систем раннього попередження, гідрологічного та кліматичного обслуговування.

Як повідомляють в ВМО, рішення про створення Альянс для розвитку в області гідрометеорології дванадцять міжнародних організацій прийняли 10 грудня на Конференції ООН зі зміни клімату, яка наразі проходить в Мадриді.

Членами-засновниками Альянсу стали Адаптаційний фонд, Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку, Європейський банк реконструкції і розвитку, Глобальний екологічний фонд, Зелений кліматичний фонд, Ісламський банк розвитку, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй, Програма Організації Об'єднаних Націй з навколишньому середовищу, Всесвітній банк, Всесвітня продовольча програма і Всесвітня метеорологічна організація.

Також альянс буде відкритий для участі усіх міжурядових установ, що займаються питаннями розвитку, гуманітарними та фінансовими питаннями, які надають допомогу в зміцненні потенціалу країн, що розвиваються в області гідрометеорології.

Члени Альянсу візьмуть на себе зобов'язання об'єднати свої зусилля в чотирьох напрямках:

  1. Вдосконалення систематичних спостережень з метою підвищення якості даних шляхом зміцнення потенціалу країн в галузі сталого функціонування систем спостережень і пошуку новаторських шляхів фінансування спостережень в країнах, що розвиваються.
  2. Посилення підтримки з метою підвищення ефективності адаптації, пом'якшення наслідків і стійкості шляхом зміцнення потенціалу країн в галузі науково обгрунтованого планування заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації.
  3. Зміцнення систем раннього попередження з метою вдосконалення управління ризиками лих шляхом розробки національних систем попередження про багатьох небезпеки, включаючи вдосконалення інформації про ризики, зміцнення потенціалу прогнозування, поширення попереджень і завчасне реагування.
  4. Збільшення інвестицій з метою підвищення ефективності та стійкості шляхом сприяння застосуванню програмних підходів, які виходять за рамки окремих проектів, включаючи систематичне зміцнення інтегрованої глобальної, регіональної та національної оперативної гідрометеорологічної системи Всесвітньої метеорологічної організації.