Телепроєкти
Ірпінь. Моя світлина - моя історія

# Зимові свята 1957 "Ірпінь. Моя світлина-моя історія"


Перший сезон мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” - це самобутня історія міста Ірпеня в живих розповідях його жителів про світлини із родинних фотоальбомів.

Поетеса Людмила Хорошева згадує про місто свого дитинства, зимові свята в Ірпеня у 1957 році і улюблені розваги: "Коли ми приїхали до Ірпеня, я пам'ятаю, що перше вразило - це великі гори-кучугури торфу. Десь 15-тиметрові отак вздовж залізниці. Від залізниці від вулиці Садової і аж туди - туди. Між Ірпенем і Бучею в заплаві річки Бучанки видобували торф. І теперішній Податковий університет тоді називався Технікум торф'яних розробок. І от ці кучугури коли зимою встелювало снігом пів метровим шаром - звідти збиралася вся округа з санчатами. Ми каталися зранку до вечора. .Потім артєлі по виробці брикетів торфяних врешті забрали ці гори, от, зробили переїзд вже тут, от, і наші катання перемістилися на Українську горку - це в районі теперішньої 17-ї школи".

Культурологічний проєкт на телеканалі “Погляд” втілюється спільно з ГО “Культурна дія” та Громадської ініціативи Олексія Зіневича.

Авторка мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” ірпінчанка, кандидат історичних наук Наталія Зіневич. Оператори Владислав Назаровець та Олексій Москаленко.