#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Суспільство
Здоров'я

«Жовті» сертифікати вакцинації в Україні діятимуть лише 30 днів

24.11.2021 4

Кабмін ухвалив рішення скоротити в чотири рази термін дії “жовтих” COVID-сертифікатів. 

Фото: ДІЯ

Про це повідомило «РБК-Україна» з посиланням на засідання Кабінету Міністрів 24 листопада.

«Змінено термін дії «жовтого» COVID-сертифіката, який підтверджував проведення як мінімум одного щеплення. Він становитиме 30 днів, раніше він був дійсним 120 днів», - повідомив під час засідання очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Між тим, в Україні інтервал між веденням доз вакцини від AstraZeneca офіційно становить від 4 до 12 тижнів. Однак міністр не пояснив чи будуть зроблені виключення щодо терміну дії сертифікатів вакцинації для тих, хто щепився саме цим препаратом.

Раніше у МОЗ анонсували появу двох нових видів сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусу.

Крім того, у пресслужбі Міністерства та Комітету цифрової трансформації повідомили, що громадяни можуть згенерувати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу офлайн. Для цього необхідно звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг та впевнитися у тому, що ваш ЦНАП надає таку послугу.

Також у додатку «Дія» тепер можна згенерувати COVID-сертифікат перехворілим на коронавірус. Документ доступний на 15-й день з моменту, коли лікар внесе дані про хворобу в електронну систему охорони здоров’я. 

В Україні кількість хворих на COVID-19 збільшується. Однак і ефективність вакцинації зросла. У Національній академії наук України визначили, що дві дози вакцини захищають на 85%.

https://www.youtube.com/embed/f1S5Qt9XOqw

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.