#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Бровари
Культура

Жахи радянських репресій: у Броварах відкрили документальну виставку про гоніння на священнослужителів

23.12.2021
Фотовиставка "Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву за радянських часів" присвячена пам’яті репресованого духовенства Київщини.

Жахи радянських репресій: у Броварах відкрили документальну виставку про гоніння на священнослужителів - зображення

Експозиція, присвячена репресованим радянським режимом священникам, відкрилася у Броварському краєзнавчому музеї.

У пресслужбі Броварської міськради повідомили, що виставка "Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву за радянських часів" складається з матеріалів, зібраних під час досліджень і вивчення розсекречених архівних матеріалів Лук’янівської в’язниці кандидатом історичних наук, керівником Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників XX століття Сергієм Шумило.

Дослідник вивчив 109 слідчих справ священників Лівобережної Київщини, заарештованих у 1937 – 1938 роках.

З них 52 священнослужителі були розстріляні, а 57 – засуджені до ув’язнення в концтаборах на різні терміни. Поховані репресовані священники у Биківнянському лісі.

Як зазначили у міськраді, експозицію відвідали педагоги закладів освіти Броварської міської територіальної громади. Вони прослухали  лекцію "Броварські Новомученики – розстріляні священники з Броварщини" та оглянули експонати зібрання.

Раніше повідомлялося, що в Бородянці влаштували виставку робіт місцевих майстринь.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.