#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Жага до знань: на кордоні з РФ затримали 17-річного севастопольця

09.10.2020 Наталія Головаш 0

Хлопець пояснив, що просто хотів навчатись в Україні.

Фото: Східне регіональне управління ДПСУ

Порушника кордону зупинив наряд прикордонників відділення «Стара Гута» поблизу населеного пункту Василівка, що у Середино-Будському районі Сумської області.

Згідно повідомлення Східного регіонального управління ДПСУ, до порушення кордону молодого севастопольця спонукала окупаційна влада Кримського півострова.

Юнак пояснив, що таким от чином добирається до Херсона на навчання. Він розповів, що пройшов через неабиякі поневіряння.

Спершу молодий севастополець мав намір потрапити на материк через КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, але окупанти у пропуску йому відмовили.

Тоді молодик наважився на тривалу та ризиковану подорож. Через нелегально збудований Росією так званий Кримський міст він виїхав з окупованого Криму на територію країни-агресора. Потім дістався до Брянщини, а там вже йому вдалося незаконно перетнути кордон з Україною.

Фото: pixabay.com

Попри поважні причини, які штовхнули юнака на таку подорож, прикордонники були змушені задокументувати це адмінправопорушення. А далі вже суд вирішуватиме, чи притягати до відповідальності кримчанина, який просто бажає навчатися в українському виші.

Нагадаємо, «Погляд» розповідав, що 3 липня 2020 року депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні і в цілому законопроект №3734 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо особливостей вступу до установи вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим та міста Севастополя, Донецької і Луганської областей, а також інших категорій осіб).

Завдяки прийняттю цього закону всім охочим з тимчасово окупованих територій дозволили вступати у вузи без ЗНО. До того ж вони навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно, через державне замовлення в межах квот.