#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

Згурівка - селище-парк та власність Кирила Розумовського

12.10.2019 Катерина Бенке 0

Фото: Роман Маленков

Перша згадка про село датується 1690 роком, а за давніми переказами село належало козаку Згурі.

Про історію селище розповіли в "Українському райцентрі".

1690 року Петро І подарував населений пункт сотнику Ясковському. Близько 1764 року Згурівка переходить у власність гетьмана Кирила Розумовського, а 1824 року - графу Кочубею. Останній побудував у селщі маєток на 40-60 кімнат та великий парк довкола, який доглядали майстри зі Швейцарії.

Син Кочубея Петро у парку побудував цукровий завод, церковну та фермерську школи і метеостанцію. Однак 1920 року Петро Кочубей тікає до Бельгії і маєток занепадає.

"До революції Згурівка була волостю Прилуцького повіту Полтавської губернії. У 1924 р. уже у складі Турівського р-ну Прилуцької округи, у 19301934 рр. – Яготинського р-ну Харківської обл., 1934–1954 р. – Полтавської обл., з 1954 р. вже у складі Київської обл. Так само дуже часто змінювався і районний статус Згурівки, то вона отримала його то тратила, але здається з 1986 р. і поки що до нового реформування маємо у складі однієї з найбільших областей Згурівський район", - пояснили у джерелі адміністративний устрій Згурівки.

Сьогодні Згурівка стрімко розвивається за рахунок великих підприємств, які виробляють молочну продукцію та хліб. Парк все ще залишається занедбаним, та все ж потроху реставрується.