Новини
Україна

Зеленський пообіцяв відповідь за удар по Харкову: головне зі звернення президента (ВІДЕО)

Крім того, президент запевнив, що нашим воїнам вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння на Харківщині, куди зайшли російські окупанти.

Президент Володимир Зеленський у своєму традиційному вечірньому відеозверненні підвів підсумки доби, 24 травня.

"Сьогодні – довгий день. Вранці – Харків. Був на місці влучання російських ракет по одному з найбільших українських видавничих комплексів. Це просто жахливо – люди загинули. Мої співчуття рідним і близьким. Багато було поранених. А ще – спалені ударом книжки, знищене обладнання".

За словами Зеленського, лише через знищення однієї типографії "Фактор-друк" втрачено близько третини щорічного друку книжок у країні. Президент наголосив: російський терор постійно доводить, що ціль окупантів – повна руйнація України та всього життя тут.

"Зробимо все, щоб захистити нашу державу і щоб російське зло відповідало за скоєне. Сьогодні Міністерство економіки України, регіональна влада Харківщини отримали всі необхідні доручення, щоб допомогти відновити роботу поліграфії в Харкові. Треба буде й загалом підтримати галузь – на державному рівні. І, будь ласка, обов’язково – якщо маєте таку можливість – самі теж підтримуйте наших українських книговидавців, українських авторів. Це важливо. Безперечно, буде терористам і наша відповідь на цей удар".

Також Зеленський провів у Харкові безпекову нараду. Там він заслухав доповіді військових, керівників спеціальних служб, обласної та міської влад.

Президент запевнив, що нашим воїнам вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння, куди зайшли російські окупанти.

"Обговорили сьогодні також подальші наші завдання – з урахуванням інформації від розвідок".

Зеленський вважає, що Путін хоче зірвати Саміт миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії.

"Він ще й боїться того, що може дати Саміт. Світ здатен примусити Росію до миру і до дотримання норм міжнародної безпеки. Росії нічого протиставити світовій більшості: попри всю путінську брехню, він залежить від оточення – у широкому сенсі цього слова. Від міжнародного оточення – теж. Ніхто у світі не зацікавлений у цій війні, крім самого агресора, і кожен це насправді розуміє. Саміт миру – це такий формат, який не дозволить Путіну більше брехати. А без брехні він абсолютно ніхто. І я дякую всім у світі, хто допомагає нам з організацією Саміту та проявляє своє лідерство, щоб справжній мир став ближчим".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що для перемоги над російським терором потрібно більше зусиль і рішучості з боку світових лідерів, зокрема, Україна повинна мати більше засобів ППО і можливість знищувати джерела російського терору поблизу своїх кордонів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція.