#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Світ-суспільство

Здолати туберкульоз: Україна підписала меморандум з USAID

24.03.2021 Надiя Проценко 0

24 березня, у Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум про посилення протидії туберкульозу з Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

фото з відкритих джерел

«Це глобальна хвороба, яка має важкі наслідки не тільки для життя і здоров’я українців, але й для економіки нашої держави. Туберкульоз потребує тривалого й складного лікування. Іноді цей процес триває від 6 місяців до року», –

зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, лише торік на туберкульоз в Україні захворіли більше як 17 тисяч людей, з яких 504 – діти. Одужало понад 14 тисяч громадян, померли – 2886.

Проте хвороба є виліковною за умови ранньої діагностики та постійного медичного супроводу. Об’єднання зусиль з міжнародними партнерами в боротьбі з цією хворобою, на думку міністра Степанова, дасть кращий результат.

У МОЗ зазначають, що співпраця з міжнародними партнерами допоможе «забезпечити здоров’я та якість життя українців шляхом зниження рівня захворюваності на туберкульоз в Україні».

Джеймс Хоуп, директор регіональної місії USAID в Україні та Білорусі, зауважив, що у меморандумі окреслене бачення подальшого розвитку співпраці та координації дій, які мають покласти край туберкульозу в Україні.

фото: freepik.com

Довідково:

Від туберкульозу у 2019 році в Європі померло близько 20 тис. осіб, що складає 2,2 смертні випадки на 100 тис. населення. Загалом у Європейському регіоні ця хвороба була діагоностована у 216 тис. людей (23,2 діагнозів на 100 тис. населення).

Близько 83% випадків туберкульозу фіксуються у таких країнах, як: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Естонія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, РФ, Таджикистан, Туреччина, Туркменістан, Україна та Узбекистан.

Нагадаємо, відтепер усі повнолітні українці можуть дати прижиттєву згоду на донорство органів. Одним із перших таку згоду дав заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

«Погляд» також повідомляв, чим небезпечний британський штам коронавірусу. Це більш агресивний британський штам коронавірусу наразі поширений на всій території України.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.