Новини
Всесвіт

Загроза з космосу: людство готується до атаки астероїдів та думає, що робити з космічним сміттям


НАСА планує запустити програму зміни траєкторії астероїдів Dart вже в наступному році. На думку експертів, якщо цього не зробити, то Земля опиниться під загрозою зіткнення з великими астероїдами.

Проте це не всі проблеми, які чекають нашу планету в майбутньому з космосу, Dart потребує допомоги ще однієї програми – Hera. В рамках обох проектів буде світова спільнота розпочне боротьбу з космічним сміттям, який заважає роботі навколоземних супутників.

Сувора правда полягає в тому, що наше сьогоднішнє життя повністю залежить від навколоземного простору. Для прикладу, уряд Великобританії вже класифікує цей простір як один з 13 найважливіших секторів інфраструктури країни, який потребує захисту, пишуть в The Guardian.

NASA повідомили про випробування технології Dart ще в 2017 році. Винахід американців має запобігти зіткненню Землі з небезпечними астероїдами за рахунок відхилення астероїдів від їх траєкторії за допомогою кінетичного удару. Європейці, в свою чергу, запускають свою космічну програму, де акцент зроблений на превентивні заходи, головним чином на своєчасне виявлення небезпеки. Місія під назвою «Гера» (Hera) також має намір захистити планету від астероїдів. Але це ще не все. Програма націлена також на те, щоб попереджати землян про зміни космічної погоди.

Варто зазначити, що проблема космічного сміття – справа рук самої людини. На зорі космічної гонки США і СССР запускали ракети на орбіту, не піклуючись про те, що стане з космічним кораблем після закінчення місії. Як писав свого часу письменник і сценарист Дуглас Адамс: «Космос великий». В даний час на орбіті навколо Землі знаходиться більше 1 млн фрагментів космічного сміття розміром більше 1 см. Кожен з них може зіткнутися з іншим, створивши ще сотні тисяч шматочків космічного сміття. Близько половини існуючого в космосі сміття сьогодні є результатом всього лише двох інцидентів: це кероване випробування 2007 року, коли Китай підірвав свій власний супутник ракетою, і, друге, випадкове зіткнення в 2009 році між російським супутником, що не функціонує, і працюючим американським.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що земляни беззахисні перед астероїдами: НАСА стежить за астероїдом, що наблизиться у вересні.