Україна
Екологія
Україна-суспільство

З 2022 року без поліетилену, – Рада підтримала законопроект на заборону пластикових пакетів


12 листопада 365 нардепів підтримали проєкт Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України у першому читанні. Наразі законопроєкт готується на друге читання.

Нагадаємо, про те, що у парламенті зареєструвано законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України стало відомо ще у минулому місяці. 16 жовтня законопроект погодили на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування, також цей законопроект підтримало Міністерство енергетики та захисту довкілля і рекомендує депутатам Верховної Ради проголосувати за нього у першому читанні.

Законопроект пропонує заборонити продаж пластикових пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року. При цьому обмеження не поширюватимуться на біорозкладані пакети, надлегкі пакети завширшки до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок).

Нагадаємо, 21 травня Європейський союз схвалив директиву, згідно з якою з 2021 року одноразовий пластиковий підлягають повній забороні.