Блоги

Юлія Чаплинська: Безпечна поведінка дітей: впровадження сексуальної просвіти

Круглий стіл спрямовано на фахове обговорення проблем, пов’язаних з впровадженням сексуальної просвіти як однієї з важливих складових формування в українських дітей і підлітків безпечної поведінки під час війни.

Юлія Чаплинська: Безпечна поведінка дітей: впровадження сексуальної просвіти - зображення

Я колись читала розповідь у фб про сім'ю, в якій хлопці носили довге волосся. І їх за це булили у школі.

Коли я це прочитала, подумала про українську нетерпимість.

А потім дізналася, що хлопці відрощували волосся на перуки для онкохворих дітей. Тоді я подумала, які ж вони неймовірні. Незважаючи на весь цей суспільний тиск, що ріс із тотального невігластва і стериотипізованості, діти не здалися, вони відростили волосся (а це не 1 день) і досягли своєї цілі. Минулого тижня я познайомилася з таким хлопцям в Нідерландах.

Він був дуже миловидним, ще в якійсь рожевий футболціі і з довгим волосся і я подумала, що це дівчинка. Але його мама сказала, що це її син і що він відращує волосся. І сьогодні вони планують його відізати. Я запитала, що потім трапиться з волоссям?

Хлопець розказав, що вже 2,5 ростить його, щоб пожертвувати для дітей, які хворіють раком. Я розчулилися. Навіть сльози побігли.

А через 30 хвилин ми зустрілися знову. Вони прийшли спеціально, щоб показати мені коротку зачіску і упакований в пакет хвостик. Я сказала, що він - мій герой. І що супер крутий! Кожному б таку ціль. А для українського суспільства - ще й мужність. Бути іншим.

Я сподіваюся, що впровадження Статевої освіти у школі допоможе нам позбутися багатьох стереотипів.

Бо статева освіта - це не лише про секс. ЦЕ про толерантність та дискримінацію, про безпеку і насилля, про відкриту комунікацію, про культуру згоди, про прийняття себе та інших.

Буду говорити про ці та на інші теми з крутими професіоналами на круглому столі : "Безпечна поведінка дітей: впровадження сексуальної просвіти" 2 червня. До 31 травня відкрита реєстрація на захід. Запрошую.

Захід організовує Інститут соціальної та політичної психології НАПН України.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.