Новини
Всесвіт

Все заради захисту Землі: у 2022 році об астероїд планують розбити космічний корабель


У 2015 році NASA і Європейське космічне агентство запустили спільний проект AIDA. Мета проекту – перевірити, чи може удар космічного корабля поміняти траєкторію астероїда. Подібний захід міг б захистити Землю від неконтрольованих космічних об'єктів.

На спільній нараді в Женеві учасники проекту AIDA оголосили, що експеримент буде проведений вже в 2022 році. В якості мішені обрано подвійна система астероїдів дідімос. Космічний корабель вріжеться в дідімос В – менший з двох об'єктів.

Як повідомлялося раніше, людство готується до атаки астероїдів та думає, що робити з космічним сміттям.

«Ми перші люди в історії, у яких є технологія, яка потенційно може перешкодити астероїда вплинути на Землю. Ключове питання, на яке ще належить відповісти, – чи достатньо хороші наші технології і моделі, щоб насправді спрацювати? Перш ніж водити машину, вам потрібно отримати страховий поліс. Що ж, AIDA – це страховий поліс для планети Земля», – сказав астроном Іан Карнелл з ESA.

За словами вчених, система дідімос – ідеальний кандидат на роль мішені AIDA. Це навколоземні об'єкти. Вони знаходяться не дуже далеко від нашої планети, але в той же час траєкторія їхнього польоту повністю виключає можливе зіткнення з Землею.

Довідково:
Астероїд дідімос А має ширину близько 780 метрів, дідімос В – 160 метрів. Маленький астероїд робить повний оберт навколо великого за 12 годин.

Космічний апарат, якому належить врізатися в дідімос В, отримав назву DART. Він буде запущений в липні 2021 року, а удар запланований на вересень 2022. DART вріжеться в астероїд зі швидкістю 23760 кілометрів на годину. Дослідники припускають, що в результаті швидкість астероїда зміниться всього на сантиметр в секунду. Це не так вже й багато, але якщо перехопити астероїд, що летить на Землю, досить рано, то навіть незначна зміна його швидкості може мати вирішальне значення.

Друга частина місії – Гера ЄКА. Це невеликий космічний корабель, який буде запущений в 2023 році і прибуде для спостереження за дідімос B в 2027 році.

Нагадаємо, генеральний директор Space X і Tesla Ілон Маск зазначив в Твіттері, що Земля в даний час не має захисту від «астероїдів-вбивць».