#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Владлен Мараєв: Польща 1981: військова хунта проти "Солідарності"

17.12.2021
40 років тому в охопленій народними протестами Польщі влада запровадила воєнний стан.

Владлен Мараєв: Польща 1981: військова хунта проти

У повоєнні часи поляки завзято боролися за вихід з-під впливу Кремля. Найбільші загострення протистояння влади та суспільства у Польській Народній Республіці припали на 1956, 1968, 1970, 1976 роки.

Але в 1981-му там відбулися події історичного масштабу, що стали передвісником краху всієї соціалістичної системи.

Незалежна профспілка “Солідарність” під керівництвом Леха Валенси очолила протестний рух, в якому взяла участь половина населення країни. У відповідь 13 грудня 1981 року фактичний лідер ПНР генерал Войцех Ярузельський оголосив про запровадження воєнного стану.

Влада зосередилася в руках Військової ради національного порятунку, яка складалася з силовиків.

Пізніше Ярузельський виправдовувався, що в такий спосіб буцімто запобіг введенню радянських військ у Польщу. Але чи так це було насправді?

Першоджерело за посиланням.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

В тексті блогу представлені, перш за все, думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції Інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії на важливі теми, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо ви маєте бажання написати для нас авторську колонку, напишіть нам.