Новини
Україна

Виявив тисячі об’єктів ворога: в ГУР розповіли про роботу “народного супутника” (ВІДЕО)

Протягом п’яти місяців використання супутника з його допомогою співробітники ГУР провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування російських підрозділів.

Космічний супутник "ICEYE", який був придбаний за пожертви українців, допоміг виявити й знищити тисячі одиниць російської техніки.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Воєнна розвідка України почала використовувати "народний супутник" з 24 вересня 2022 року. Відтоді Сили безпеки та оборони щодоби отримують необхідні розвіддані з космосу.

За 5 місяців використання "ICEYE" співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів армії РФ.

Ресурс супутника дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російських військ, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;

  • 27 гелікоптерів;

  • 6 ОТРК "Іскандер";

  • 36 ЗРК "С300";

  • 12 ЗРК "Панцир С1";

  • 11 радіолокаційних станцій;

  • 10 понтонних переправ.

Значна частина з цього переліку була знищена.

Співробітники воєнної розвідки України подякували всьому українському суспільству, яке долучилося до збору коштів на космічний апарат, кожному волонтеру, хто щоденно надає допомогу захисникам України, та Благодійному Фонду Сергія Притули.

"Такі очі на орбіті дозволяють цілодобово та в будь-яку погоду виявляти і спалювати замасковану російську військову техніку, озброєння та особовий склад".

Нагадаємо, 18 серпня 2022 року Сергій Притула повідомив, що його фонд за 600 мільйонів гривень, зібраних українцями, купив супутник і доступ до бази даних супутникових знімків для української армії більш як на рік.

Окрім цього, лише за добу українці переказали 352 мільйони гривень у фонд Сергія Притули. На ці гроші були закуплені дрони-камікадзе.

А вже в листопаді Притула оголосив мегазбір на закупівлю півсотні бронетранспортерів Spartan. В результаті було придбано 101 бронетранспортер.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.