Україна
Україна-суспільство

Притула розповів про деталі угоди щодо купівлі супутника для ГУР

Зокрема, стало відомо, для чого він потрібен розвідці.

Притула розповів про деталі угоди щодо купівлі супутника для ГУР - зображення

Сергій Притула пояснив, чим була обґрунтована покупка супутника для ГУР.

Нагадаємо, днями стало відомо, що за гроші, зібрані українцями на "народні Байрактари", придбали космічний супутник компанії ICEYE. Чим була обґрунтована покупка, пояснив Сергій Притула.

Раніше також повідомлялося, що зібрані на Байрактари 600 млн грн витратять на супутник, що дасть можливість українським військовим максимально швидко отримуватиме знімки високої якості для планування операцій.

За словами Сергія Притули, маючи супутник, Україна зможе отримувати ексклюзивні знімки безперервно, гарантовано та у режимі 24/7. Це допоможе краще планувати операції та ефективніше нищити ворога.

При цьому Україна сама визначає, що і коли знімає супутник, та як передає дані. Ми повністю володіємо, розпоряджаємося і користуємося знімками супутника.

До слова, супутник "підсвічує" поверхню землі власними радіохвилями, що дає йому можливість знімати навіть вночі, попри хмари, дощ, туман, задимленість.

Також Притула відповів на питання, чи була необхідність в купівлі, враховуючи, що супутникові дані передають іноземні партнери. Він зазначив, що хоча інші країни й допомагають Україні, але із затримкою. Тепер процес передачі даних від моменту знімка до моменту отримання його військовими підрозділами скорочується до кількох годин. За умов війни – це суттєва перевага.

Крім того стало відомо, що Україна разом із супутником отримала доступ до бази даних сузірʼя супутників. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, супутник залишиться в повній власності України – до моменту закінчення терміну його функціональності на орбіті.

"Передбачена подальша перереєстрація супутника у відповідних реєстрах на Україну. Це юридична процедура, яка займає певний час, адже потребує дотримання необхідних норм, внесення змін до реєстрів тощо. Власником супутника є Україна, і саме українська сторона визначає, що і коли він знімає, а також в якому форматі та спектрі ми отримуємо дані. Тобто ми повністю володіємо, розпоряджаємося і користуємося знімками цього супутника. Згідно з угодою, супутник застрахований. Якщо з ним щось станеться до завершення гарантованого строку експлуатації, компанія-продавець зобов’язується надати українській стороні ідентичний супутник", –

Сергій Притула

Нагадаємо, раніше також стало відомо, що рішення придбати супутник було прийнято після перемовин з Міністерством оборони України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.