Новини
Буча
Ворзель
Культура
Київщина-суспільство

Віват, Маестро: день народження у композитора Ігоря Поклада – Почесного жителя Ворзеля


10 грудня святкує свій день народження Почесний житель Ворзеля (Бучанська ОТГ) – талановитий український композитор Ігор Поклад.

Опермейстер, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, лауреат Шевченківської премії народився 1941 року в м. Фрунзе (Киргизія) у родині військового в евакуації.

Після Другої світової війни сім’я повернулася до України. Шкільну освіту хлопець поєднував із музичною. Були на цьому шляху училище ім. Глієра, Київська консерваторія.

Поклад – автор унікального проекту – ВІА «Мрія». Ансамбль на той час за популярністю не поступався білоруським «Піснярам».

В армії митець познайомився із Юрієм Рибчинським, який згодом став метром української пісні. Результат творчої співпраці – декілька знаменитих хітів.

У творчому доробку Поклада – музична комедія, мюзикли, рок-опера, музика до більше 40-ка стрічок, класичних мультиків «Як козаки…» та «Енеїда».

Він написав музику до понад 150 пісень, багато з яких стали справжніми хітами: «Кохана» (слова Ігоря Бараха), «Червона косинка» (Дмитра Луценка), «Гойдалка» (Олександра Вратарева).

Особливе місце у творчості посідає співавторство із Юрієм Рибчинським: «Зелен клен», «Два крила», «Чарівна скрипка», «Тиха вода», «Дикі гуси» та інші.

У співпраці із Борисом Олійником створені «Пісня про матір», «Пісня не загубиться». На слова Михайла Ткача – «Не питай мене», «Моя Україна».

Вітаємо Маестро зі святом та бажаємо нових творчих здобутків та музичних злетів!

Фото зі сторінки Ігоря Поклада на ФБ