#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Війна з Росією

Відсьогодні в Угорщині вводять надзвичайний стан через війну в Україні

25.05.2022
За словами Орбана, війна в Україні представляє постійну загрозу для Угорщини, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей країни.

Відсьогодні в Угорщині вводять надзвичайний стан через війну в Україні - зображення

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 24 травня оголосив у країні надзвичайний стан з 0:00 годин 25 травня. Причиною такого рішення він назвав "простір для маневру та можливість негайного реагування" на наслідки війни в Україні. Про це він заявив після формування нового уряду за результатами нещодавніх парламентських виборів, пише Вloomberg.

"Надзвичайний стан, новий інструмент, схвалений парламентом раніше у вівторок, набуде чинності опівночі і дасть уряду "простір для маневру та можливість негайного реагування" на наслідки війни в сусідній Україні, сказав Орбан у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook", –

прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Також Орбан додав, що війна в Україні "представляє постійну загрозу для Угорщини, ставить під загрозу нашу фізичну безпеку, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей". Крім того, на думку очільника уряду, Угорщина "має триматися подалі від цієї війни" та захищати фінансову безпеку громадян. Натомість введення надзвичайного стану дасть можливість країні "негайно відреагувати та захистити Угорщину та угорські сім’ї всіма можливими засобами".

Нагадаємо, ЄС виділить Україні 500 млн євро, з них 490 млн євро передбачені на військову техніку.

Також міністри фінансів країн G7 планують підготувати пакет допомоги для України на суму 15 млрд євро. Пакет охоплюватиме три місяці з короткостроковим фінансуванням переважно у вигляді грантів, які, на відміну від позик, не потрібно повертати, сказав чиновник, додавши, що допомога потрібна, оскільки доходи України впали.

Також у травні палата представників США підтримала виділення Україні $40 млрд. До слова, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про постачання озброєнь Україні за програмою ленд-лізу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.