Україна
Новини світу
За кордоном
Економіка

ЄС виділить Україні 500 млн євро

З них 490 млн євро передбачені на військову техніку.

ЄС виділить Україні 500 млн євро - зображення

Рада ЄС схвалила виділення Україні четвертого траншу допомоги з Європейського фонду миру (EPF) у розмірі 500 млн євро, про це повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу ЗСУ.

Ці кошти дозволять підтримувати спроможність і стійкість Збройних Сил України для захисту суверенітету України. Зокрема, за словами верховного представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепа Борреля, якого цитує пресслужба Ради ЄС, 490 мільйонів євро передбачені на військову техніку, ще 10 мільйонів євро – забезпечення засобами індивідуального захисту, аптечками і паливом.

Нагадаємо, міністри фінансів країн G7 планують підготувати пакет допомоги для України на суму 15 млрд євро. Пакет охоплюватиме три місяці з короткостроковим фінансуванням переважно у вигляді грантів, які, на відміну від позик, не потрібно повертати, сказав чиновник, додавши, що допомога потрібна, оскільки доходи України впали.

Також у травні палата представників США підтримала виділення Україні $40 млрд. До слова, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про постачання озброєнь Україні за програмою ленд-лізу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.