#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

Від сьогодні нетверезі водії нестимуть кримінальну відповідальність

01.07.2020 Александр Чернышенко 0

Також із сьогоднішнього дня, з 1 липня 2020 року, набудуть чинності нові, суворіші штрафи для водіїв за керування авто у стані алкогольного, наркотичного або інших видів сп’яніння.

Фото - pixabay.com

Відповідно до закону, який набирає сьогодні чинності, якщо нетверезий водій «попадеться» поліцейським, то йому доведеться заплатити від 17 до 34 тис. грн штрафу з позбавленням права керувати авто на строк до 3 років.

За повторне аналогічне правопорушення алководій отримає штраф -  51 тис. грн із позбавленням права керувати авто на строк від 2 до 3 років.

Така ж відповідальність чекатиме за передачу керування авто особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом наркотиків, або відмова водія від проходження медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Також, відповідно до прийнятого закону, стан сп’яніння за кермом вважатиметься кримінальним правопорушенням зі спрощеним досудовим розслідуванням.

А якщо порушник чинитиме опір або намагатиметься втекти, поліцейські зможуть затримати його на 72 години. У випадку, якщо нетверезий водій намагатиметься завдати шкоди собі чи оточуючим, він може бути затриманий на 24 години.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що штрафи для пішоходів-порушників збираються збільшити втричі.