Новини
Всесвіт

Вчені впевнені, що зможуть знайти докази інопланетного життя вже в цьому році


Пошуки доказів життя за межами Землі тривають не одне століттями, проте саме в цьому році, впевнені вчені, ми зможемо знайти остаточну відповідь на це запитання.

2020 рік може стати роком прориву. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) за допомогою свого зонда Hayabusa-2 вже зібрало зразки ґрунту з астероїда Рюгу і космічний апарат повинен повернути ці зразки на Землю в цьому році. Після цього вчені проаналізують зразки ґрунту. Експерти впевнені, що вони знайдуть на астероїді мікробів, йдеться у виданні The Conversation.

«Перший зразок поверхні був отриманий в результаті невеликого удару по астероїду, який викликав викид реголіту (ґрунту) з поверхні. Після цього супутник наблизився до поверхні, щоб зібрати пил. Тут примітним є те, що місія зібрала зразок зсередини астероїда – області, яка не зазнала впливу міжзоряного середовища або сонячного вітру. Ми впевнені, що дані зразки дозволять детально розглянути склад астероїдів, і це дасть нам уявлення про їх походження і про те, чи можливий перенос життєвих форм на подібних об'єктах», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, астероїд може бути не тільки ключем для пошуку життя, але і дозволить отримати більш чітке уявлення про теорію панспермії. Відповідно до цієї теорії, деякі мікроорганізми можуть вижити у «безжиттєвому» просторі між планетами і могли б прилетіти на нашу планету ззовні.