Новини
Всесвіт

Вчені відкрили нову силу у Всесвіті


Гучне відкриття, здатне наблизити цивілізацію до розгадок таємниці виникнення Всесвіту, зробили фізики з Угорщини. Дослідження може довести існування темної матерії. Мова йде про нову, п'яту фізичну силу, про яку раніше наука не знала.

До цього моменту були відомі тільки чотири фундаментальні сили у Всесвіті: гравітація, електромагнетизм, слабку і сильну ядерні взаємодії.

За даними порталу ScienceAlert, явище відкрили під час спостереження розпаду хімічної речовини Берилій-8. Поки автори не можуть повністю пояснити невідомий феномен: в процесі елемент випромінює світло, а його частинки – фотони – перетворюються в електрони і позитрони через вплив високої енергії.

Вчені були впевнені, що кут між частинками при зіткненні зменшиться на підтвердження розрахунків. Але з незрозумілих ще причин кут збільшувався. Процес могла викликати невідома частинка, яка, вважають фізики, може бути п'ятою силою у Всесвіті.

Феномен отримав кодову назву Х17. Планується, що за його допомогою астронавти зможуть відповісти на запитання існування темної матерії: маса Всесвіту на 85% складається саме з неї, але побачити субстанцію не можна. Саме тому наявність темної матерії є лише припущенням.