Новини
Довкілля
Повітря

Вчені попередили про наближення «міні-льодовикового періоду»

15.01.2020 Бобрик Юлія 0

Після аномально теплого 2019, нинішній рік може стати одним із найхолодніших на нашому віці. 2020 рік буде ознаменований найнижчою сонячною активністю за 200 років.

На 2020 рік може припасти мінімум 11-річного сонячного циклу, в результаті чого в найближчі роки на Землі може настати міні-варіант льодовикового періоду, повідомляє ZeroHedge з посиланням на дані, опубліковані в Interesting Enginiring.

В NASA повідомляють, що в 2020 році сонячна активність може стати найнижчою за 200 років. Про це свідчать не тільки спостереження за світилом, але і погодні явища в різних регіонах планети. Так 20 грудня 2019 року в Ісландії спостерігали один з найсильніших в історії сніжних буревіїв. Так званий «Шторм десятиліття» супроводжувався вітром зі швидкістю 100 миль на годину (161 км/ч), при цьому одна метеостанція повідомляла про пориви до 149 миль на годину (240 км/ч). Погода в Ісландії, Європі та Північній Америці історично пов'язана з активністю на Сонці.

Порадувати мінімальна сонячна активність може, хіба що тих, хто дивиться в телескопи: «космічна погода» буде ідеальною для спостережень. А ось іншим жителям планети варто приготуватися до різних несподіванок, і не факт, що приємних, відзначають в Interesting Enginiring.

«Сонячний цикл – це періодичне 11-літній коливання магнітного поля Сонця, під час якого його північний і південний полюси міняються місцями. Це дуже впливає на кількість і розмір сонячних плям, рівень сонячної радіації і викиди, що складаються зі спалахів і корональних петель», – пояснює видання.

Говорячи ж про несподіванки, видання зазначає, що в моменти, коли сонячна активність стає дійсно низькою, може наступати «льодовиковий період в мініатюрі». Так період між 1645 і 1715 роками був відзначений тривалим мінімумом активності, що відповідало спаду температур в Європі і Північній Америці. Названий на честь астрономів Едварда Маундера і його дружини Енні Рассел Маундер, цей період став відомий як Мінімум Маундера. Він також відомий як «Маленький льодовиковий період».

Прогнози для нинішнього сонячного циклу від Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), NASA і Міжнародного товариства вивчення сонячної енергії (ISES), говорять про «мінімуми» і «максимуми», які припадуть на 2023 і 2026 роки. У цей період на Сонці може з'явитися від 95 до 130 плям.