Новини
Всесвіт

Вчені помітили нез'ясовний космічний феномен: відразу шість галактик перетворилися в квазари


Вчені Університету Меріленда (США) виявили, що шість спокійних галактик всього за кілька місяців перетворилися в квазари – яскраві джерела випромінювання, що мають в своєму складі активне ядро.

Про це повідомило видання Science Alert.

Спочатку шість спостережуваних галактик належили до типу LINER (Low-ionization nuclear emission-line region), тобто в їхньому ядрі присутні емісійні області лише з малою іонізацією. Варто зазначити, що LINER становлять приблизно третину всіх галактик Всесвіту. Вони яскравіші, ніж галактики зі сплячими надмасивними чорними дірами в їх центрі, але поступаються сейфертовським галактикам з активним ядром.

LINER, перетворившись в квазари, стали одними з найяскравіших об'єктів у Всесвіті. Яскраве випромінювання пов'язане з акреційним диском навколо надмасивної чорної діри, в якій сили тертя між пилом і газом виробляють тепло і світло, а джети, що випускають полярні області, генерують радіохвилі. У той же час невідомо, що саме є джерелом випромінювання в галактиках LINER.

Раптовий перехід до квазарів вказує на відкриття нового типу активного галактичного ядра. Раніше передбачалося, що подібна трансформація повинна зайняти тисячі років. Ситуацію ускладнює те, що ні в одній з шести галактик не спостерігається активного зореутворення. Тож до цих пір невідомо, що саме стало причиною такого перетворення.

Нагадаємо, нещодавно вчені вивиснули несподівану теорію: чорні діри можуть виступати в якості порталів в майбутнє, дослідники припускають, що матерія, яка потрапляє туди, може бути вивергнута у віддаленому майбутньому.