#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Технології

Ваша конфіденційність під загрозою! Android-додатки стежать за користувачами.

20.02.2019 Стець Олена 0

Згідно з дослідженнями Міжнародного інституту комп'ютерних наук - 17 тис. популярних Android-додатків збирають ідентифікаційну інформацію як мінімум з 100 млн пристроїв. Можливо Ваш пристрій один із них? Ваша конфіденційність під загрозою! Android-додатки стежать за користувачами. Деякі додатки можуть слідкувати за активністю користувачів навіть коли їх не використовують. З цим нічого не зробити. Для таргетингу реклами це необхідно, всупереч бажанням власників смартфонів. Як усе працює? Додатки можуть слідкувати за користувачами пов’язуючи рекламний ідентифікатор з іншими константами пристрою - IMEI, MAC-адреса та ідентифікатор Android. Відповідно до політики компаній, у тому числі й Google, є ряд чітких рекомендацій розробникам, щодо використання лише одного ідентифікатору – рекламного, оскільки у налаштуваннях смартфону кожен користувач може його власноруч скинути, чого не скажеш про незмінні ідентифікатори. Комбінування цих показників надають будь-яку інформацію про користувача – місцеперебування, поточну розмову, смс або дзвінки й так далі.
«Конфіденційність зникає, коли додатки збирають ці постійні ідентифікатори.» - сказав Серж Егельман, який очолював дослідження.
Вирішення є? За інформацією Міжнародного інституту комп'ютерних наук, всього третина від загального числа додатків використовують тільки один тип ідентифікаторів. Google відмовилася назвати точну кількість таких програм, але відреагувала на дослідження і вжила заходів щодо деяких розробників. Компанія заявила, що її політика дозволяє збирати ідентифікатори обладнання та ідентифікатор Android для деяких цілей, таких як виявлення шахрайства, але не для орієнтування реклами. Google має ряд ініціатив, направлених на захист конфіденційності та безпеки користувачів. Нещодавно у своєму блозі компанія сповістила, що збільшила кількість заблокованих додатків в магазині Google Play на 55% за 2018 рік.
«Ми дуже серйозно ставимося до цих питань», - заявив представник Google. «Об'єднання ідентифікатору реклами з ідентифікаторами пристрою з метою таргетингу реклами суворо заборонено. Ми постійно перевіряємо додатки, в тому числі перераховані у звіті дослідника, і будемо діяти, якщо вони не відповідають нашим правилам».
Які дані оприлюднювати, а які залишити для себе обирати кожному з нас. Проте не варто слідувати логіці, що ваші дані нікому не потрібні, це не так. Дуже багато компаній платять великі кошти за персональні дані користувачів всесвітньої павутини. Погляньте, як часто сповіщають у новинах про крадіжку таких даних. Будьте розсудливими!

Фото матеріал з відкритого доступу