Блоги

Валентин Добротворцев: Музей Хвойки в селищі Халеп'я

Саме в цьому місці у 1896 - 1898 роках Вікентій В’ячеславович провів свої перші розкопки трипільської культури. Музей відкрито в день народження Хвойки у 2009 році у колишньому приміщенні сільської школи, де він жив і викладав грамоту протягом років.

Валентин Добротворцев: Музей Хвойки в селищі Халеп'я - зображення

Експозиція розміщена у двох залах і присвячена життю і роботі археолога. У першій кімнаті демонструються реконструкції виду палеолітичної стоянки, трипільської та черняхівської культури, історичного центру м. Києва, які досліджував Хвойка; світлини його записів під час розкопок. У другому залі представлено оригінальні документи та видання пов’язані з музейною діяльністю дослідника у Київському міському музеї.

Валентин Добротворцев: Музей Хвойки в селищі Халеп'я - зображення

Також тут можна побачити реконструкцію робочого місця Вікентія Хвойки з автентичних меблів.

Особисто я був у цьому музеї двічі і кожен раз було цікаво послухати екскурсовода цього музея - пана Василя, його вміння легко та весело доносити матеріал заряджає бажанням повернутися туди ще і втретій раз.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Валентин Добротворцев

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.