Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні виявили новий різновид штаму "Омікрон"

29.07.2022
COVID-19 з початком війни нікуди не зник.

В Україні виявили новий різновид штаму

В Україні зафіксовано сім випадків захворювання на новий різновид штаму "Омікрону". Про це заявили в МОЗ, зазначивши, що йдеться про різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”.

Випадки були зафіксовані у Чернівецькій області, але медики не виключають, що підтип “Омікрону” вже є й в інших регіонах.

"По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється", –

пресслужба МОЗ

У МОЗ також нагадують, що дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму "Омікрон". Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті. 

Нагадаємо, ще на початку року ВООЗ попереджало, що коронавірус мутує, що може призвести до появи нових штамів. До слова, на думку американських вчених, люди, які перехворіли на "Омікрон", можуть отримати так званий суперімунітет проти майбутніх штамів коронавірусу. Однак для цього необхідно виконати як мінімум одну умову – пройти вакцинацію.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.