Суспільство
Здоров'я

Американські вчені розповіли, як отримати "суперімунітет" від COVID-19

Одна з головних умов – вакцинація.

Американські вчені розповіли, як отримати

Американські вчені прийшли до висновку, що люди, які перехворіли на "Омікрон", можуть отримати так званий суперімунітет проти майбутніх штамів коронавірусу. Однак для цього необхідно виконати як мінімум одну умову – пройти вакцинацію, пише Business Insider.

Про виявлення цієї особливості заявили вчені Орегонського університету здоров'я та науки. Вони й назвали цей захист "суперімунітетом". Як випливає з їхнього відкриття, вакциновані люди, що перенесли хворобу під час "Дельта"-хвилі, виробляли антитіла на рівні до 1000% більш ефективному, ніж антитіла, що виробляються лише після щеплень. При чому дослідники зазначають, що високим стає не лише рівень антитіл, а й здатність перехресно нейтралізувати різні варіанти.

Аналогічну здатність, на думку вчених, люда може здобути й під час "Омікрон"-хвилі. При цьому дослідники наголошують: новий тип імунітету ще не означає кінець пандемії, оскільки інший штам може з'явитися будь-якої миті, а сам вірус непередбачуваний.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що бустерна доза від COVID-19 може захистити від мутацій вірусу та врятуватись від важкого перебігу хвороби.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.