Новини
Всесвіт
За кордоном

В NASA створили найдовшу ракету в історії


Заввишки ракета-носій, як 25-поверховий будинок – 65 метрів.

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) завершило зборку центрального блоку ракети-носія SLS (Space Launch System), яка буде використовуватися для програми польотів на Місяць, а в перспективі – і на Марс, повідомляє видання SCIENCEalert.

SLS – найвища ракета з коли-небудь побудованих: її висоту (65 метрів) можна порівняти з висотою 25-поверхового будинку. Крім цього ракета-носій є вкрай потужною: вона здатна досягти швидкості в 28 400 км/год до відділення від головного блоку – капсули Orion з екіпажем.

За словами глави відомства Джима Брайденстайна, зібраний центральний блок ракети-носія буде протестований в центрі NASA імені Джона Стеніс. Відправка SLS відбудеться до кінця поточного року.

Введення в експлуатацію ракети багаторазово відкладався. Спершу пуск був запланований на 2019 рік, потім був перенесений на червень 2020 року, а пізніше – на 2021 рік. Згодом підрахунки витрат на перший запуск SLS змінилися: передбачувані витрати зросли майже на третину – з 6,2 млрд до 8 млрд доларів.

Навесні NASA оголосило про запуск програми Artemis з освоєння Місяця. Вона складається з трьох етапів: перший – Artemis 1 – передбачає непілотований політ встановленого на SLS корабля Orion навколо Місяця і його повернення на Землю. Artemis 2 – обліт природного супутника Землі з екіпажем на борту. На етапі Artemis 3, запланованому на 2024 рік, NASA планує здійснити висадку астронавтів на Місяці.

Також повідомляється, що відомство розглядає політ на Місяць як підготовку до подальшої місії на Марс, яка запланована на 2030-і роки.