#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
За кордоном

В Австралії на зміну пожежам прийшли зливи та град

20.01.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Проте навіть природні стихії не здатні повністю загасити пожежі.

У середині жовтня в Австралії почалися масштабні лісові пожежі. Вогнем були охоплені значні території в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія, а також кілька регіонів на південному узбережжі. Тривала посуха нарешті закінчилася, але на зміну їй прийшли дощі, які в багатьох регіонах континенту обернулися новими проблемами, повідомляє NSWRFS.

Злива була короткочасною, але дуже інтенсивною: в деяких місцях випало до 100 мм опадів. На Австралійській столичній території рятувальники одержати 1200 повідомлень про затоплення будинків.

https://twitter.com/NSWRFS/status/1219079781007806464

У Канберрі опади випали у вигляді великого граду, а вітер, чиї пориви сягали 117 км/год, розкидав по околицях крижані кулі розміром з кульку для гольфу.

В результаті були пошкоджені вікна будинків, автомобілі та лінії електропередачі – знеструмлено близько 20 тисяч будівель; зупинився рух по двох залізничних лініях, кілька людей отримали незначні травми, але найгірше те, що знову загинули представники світу фауни, найбільше постраждали – птиці.

У Блакитних горах (штат Новий Південний Уельс) негода застала зненацька туристів. Двоє людей постраждали від удару блискавки і були доставлені в лікарню. Один з них отримав опіки по всьому тілу, включаючи руки і ноги. У Мельбурні стихійне лихо не було настільки потужним, але тут також пройшли проливні дощі.

На жаль, глобально екологічну ситуацію в Австралії дощі не вирішать. За словами пожежників, вони допоможуть взяти полум'я під контроль, але не погасять вогонь повністю. Фахівці говорять про те, що зливи не впораються і з тривалою посухою: хоча в пересохлі греблі повернулася вода, її вистачить максимум на тиждень. В ідеалі дощ повинен йти кілька місяців, щоб вся країна – і люди, і сільське господарство, і природа – перестали відчувати дефіцит води.