Новини
Всесвіт

Унікальне космічне явище: на Юпітері 7 штормів утворили правильний шестикутник


Вчені запевняють, що на планеті є не менш цікаві об'єкти, ніж Велика Червона Пляма.

Під час останнього прольоту на висоті 3500 кілометрів над хмарними вершинами Юпітера космічний зонд Junо зафіксував на південному полюсі планети систему з семи потужних штормів, повідомляють в SPACE.com.

Один зі штормів був розташований в центрі, а шість навколо нього, утворюючи гексагональну структуру. Подібна фігура з штормів не зустрічається більше ніде в Сонячній системі – віддалено схожий лише шестикутний шторм на північному полюсі Сатурна.

Дослідники помітили ці шторми ще в 2016 році, коли вони були вперше виявлені Junо за допомогою оптичних пристроїв та приладів для вимірювання інфрачервоного випромінювання. Однак в той час ураганів було не сім, а шість. Новий шторм розрісся з меншого за розмірами і приєднався до загальної системи. Дослідники з'ясували, що швидкість вітру в ньому сягає 362 км/год. Шість великих штормів можна порівняти за розмірами з Австралією, а новий – приблизно в два рази менше. Однак дослідники прогнозують, що він незабаром наздожене інші по площі.

Наразі вчені продовжать спостереження за штормами. Вони розраховують отримати більше даних про фізику руху рідини і процесів, що протікають в атмосфері планети-гіганта.

Нагадаємо, нещодавно вчені НАСА підтвердили наявність водяної пари на супутнику Юпітера.