#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна-суспільство
Економіка

Українці вже витратили через "єПідтримку" майже 1,5 мільярда гривень

17.01.2022
Загалом заявки на виплату 1000 гривень за вакцинацію подали понад 7 мільйонів громадян.

Українці вже витратили через
Фото: pixabay

Як повідомила пресслужба КОДА, з початку запуску програми "єПідтримка" громадянам вже виплачено майже 7 мільярдів гривень, а майже 1,5 мільярда з отриманих коштів українці вже витратили.

За видами витрат найпопулярнішими стали:

  • книжкові магазини – 490 млн грн;

  • кінотеатри – 386 млн грн;

  • театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн

  • залізничні та авіапасажирські перевезення – 180 млн грн;

  • спорт – 146 млн грн.

В КОДА нагадали, що з другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці віком від 60 років матимуть можливість витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Окрім цього, раніше було анонсовано, що гроші за вакцинацію зможуть отримати й громадяни, які не досягли 18-річного віку.

Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн-форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється.

Між тим, Кабінет міністрів розробляє пропозиції щодо того, як вакциновані мешканці сіл та пенсіонери зможуть використати так звану тисячу гривень від Зеленського.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.