Новини
Новини світу
Україна-суспільство

Українці – на передовій у боротьбі проти російських ударів, але не наодинці, – Зеленський

Стали відомі результати зустрічі з європейськими лідерами президента – Україна має стійку підтримку міжнародної коаліції.

Українці – на передовій у боротьбі проти російських ударів, але не наодинці, – Зеленський - зображення
Фото: ОП

Сьогодні, 16 червня, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Під час перемовин лідери країн обговорили кроки для посилення оборони України, євроінтеграцію, санкції проти росії та запобігання продовольчій кризі. Про це йдеться у заяві глави держави для представників ЗМІ, яку опублікував заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга у Facebook.

"Українці сьогодні – на передовій у боротьбі проти російських ударів. Але не наодинці, і це підтверджується саме таким форматом сьогоднішньої зустрічі. Ми говорили, цілком розуміючи один одного, про продовження і посилення нашої оборони. І я вдячний партнерам за відповідні кроки, які були погоджені сьогодні", –

президент України Володимир Зеленський

Українці – на передовій у боротьбі проти російських ударів, але не наодинці, – Зеленський - зображення
Фото: ОП

Також зазначається, що глави держав обговорювали скоординованість підходів до економічної підтримки України та у післявоєнній відбудові та проаналізували спільні можливості для протидії продовольчій кризі, яку спровокувала росія.

Крім того, під час зустрічі приділили суттєву увагу питанням щодо майбутнього Європи і європейської інтеграції України.

"Головним проявом нашої спільної сильної позиції зараз може стати підтримка нашої інтеграції до ЄС.

Сам хід історії Європи довів правильність позитивної відповіді ЄС на українські прагнення. Статус кандидата у члени Європейського Союзу для України може історично посилити свободу в Європі і стати одним з ключових європейських рішень першої третини 21 століття. Я вірю, що це рішення стане нашим спільним істричним успіхом.

Звичайно, ми розуміємо, що шлях у Європейський Союз – це дійсно шлях, це не один крок.

Але у цього шляху має бути початок. І ми готові працювати так, щоб наша держава трансформувалась у повноправного члена Європейського Союзу. І українці вже заслужили право встати на цей шлях і отримати статус кандидата", –

президент України Володимир Зеленський

Нагадаємо, також лідери Франції, Німеччини та Італії сьогодні побували в Ірпені.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.