#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Економіка

Україна починає комерційний експорт електроенергії до Європи

28.06.2022
Відповідне рішення вже ухвалило ENTSO-E.

Україна починає комерційний експорт електроенергії до Європи - зображення

З 30 червня Україна починає комерційний експорт електроенергії до Європи початковим обсягом 100 МВт. Відповідне рішення щодо офіційного старту наприкінці цього місяця українського енергоекспорту ухвалила європейська енергосистема ENTSO-E, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Ми стали ще на один крок ближче до повної енергетичної інтеграції з Європою. Технічно наша енергосистема вже зараз може забезпечити до 1690 МВт потужності для експорту. Після здійснення додаткових технічних заходів пропускна спроможність для продажу електроенергії за кордон може зрости до 4-5 ГВт", –

міністр енергетики Герман Галущенко

Також, за словами міністра, поступове збільшення експорту електроенергії приноситиме українському енергоринку кошти, які необхідні для стабілізації його фінансового стану. Натомість європейські країни, в свою чергу, отримають змогу забезпечити більш стабільне енергопостачання та, що найважливіше, замістити російські енергоресурси. Крім того зазначається, що всі генеруючі компанії матимуть рівний доступ до експортної торгівлі електроенергією завдяки прозорим аукціонам.

Нагадаємо, українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати компенсацію до 30 тис. євро.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.