Новини
Ворзель
Анонси
День Незалежності України
Суспільство
Події
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

У Ворзелі експонують Прапор Незалежної України, який першим підняли в Приірпінні


23-24 серпня Музей історії та культури «Уваровський дім», що у Ворзелі, запрошує на виставку одного експоната – першого Прапора Незалежної України, піднятого у Приірпінні.

Саме сьогодні від 2004 року відзначають День Державного прапора України. Жовто-блакитне полотнище стало одним із офіційних символів нашої держави.

В експозиції «Уваровського дому» розповідається, що першим у Приірпінні це знамено підняв у Ворзелі Вадим Кисленко.

На той час він працював учителем фізкультури у ворзельській школі, а сьогодні є Почесним громадянином селища.

Підштовхнула до цього Кисленка поїздка з учнями до Прибалтики улітку 1991 році. Там був розпал національного відродження. Змінювався світогляд людей, їхніх переконань.

Водночас йшла відмова від радянської тоталітарної символіки та заміна її на національну. В кіосках можна було знайти полотнища інших держав.

І Кисленку вдалося придбати жовто-блакитне знамено, яке в Україні дістати було важко. На педнараді напередодні початку нового навчального року він запропонував підняти український прапор.

Ворзельські освітяни на чолі з директором школи Володимиром Гусевиком ризикнули. Адже у використанні ще був стяг радянських часів. А офіційний символ Верховна Рада ухвалила 28 січня 1992-го.

Прапор Кисленко підняв зі своїм учнем. Але вони це зробили за півгодини до лінійки на 1 вересня 1991 року і без урочистостей.

Згодом це знамено почав використовувати виконкомом Ірпінської міської ради на різних урочистих подіях. А потім святиню Кисленко тримав у себе.

23 серпня 2012 року, коли у Ворзелі святкували День Державного прапора, він передав полотнище на зберігання до Музею історії та культури «Уваровський дім».