Новини
Екологія
Новини світу

У світі лишився один: в Африці вбили двох рідкісних білих жирафів


За словами захисників природних ресурсів, браконьєри вбили двох вкрай рідкісних білих жирафів на північному сході Кенії. Рейнджерс знайшов трупи самки та її дитинча в селі на північному сході округу Гарісса в Кенії.

Третій білий жираф поки живий. Він вважається єдиним, що лишився у світі, додав захисники природи. Їх білий колір обумовлений рідкісним станом, званим лейцізмом, при якому клітини шкіри не мають пігментації.

Новини про білих жирафів поширилися по всьому світу після того, як їх сфотографували в 2017 році.

Менеджер громади Ішакбіні Хірола Мохаммед Ахмедноор сказав, що дві убиті тварини в останній раз були помічені більше трьох місяців тому.

«Це дуже сумний день для спільноти Іджари та Кенії в цілому. Ми єдине співтовариство в світі, яке є піклувальником білого жирафа», - сказав Ахмедноор в своїй заяві.

«Його вбивство є ударом по величезних кроках, зроблених співтовариством для збереження рідкісних і унікальних видів, і тривожним закликом до подальшої підтримки зусиль по збереженню», - додав він.

Браконьєрів досі не знайшли, мотив вбивць досі незрозумілий. Суспільство дикої природи Кенії, головний орган з охорони природи в східноафриканському штаті, заявило, що розслідує вбивства.

Що таке лейцізм?

Лейцізм пригнічує пігментацію в деяких клітинах шкіри
Це відрізняється від альбінізму, де меланін не виробляється взагалі
Тварини з лейцізмом можуть мати більш темний пігмент в своїх м'яких тканинах
У жирафів з лейцізмом зберігаються темні очі, тоді як у тварин з альбінізму рожеві очі
Птахи, леви, риба, павичі, пінгвіни, орли, бегемоти, лосі і змії мають всі ознаки лейцізму.

джерело