Новини
Фастів

У столиці обговорили план утворення громад на Фастівщині


Нещодавно в приміщенні КОДА відбулось засідання робочої групи з вивчення пропозицій по внесенню змін до Перспективного плану формування територій громад Київської області, що проходило під головуванням заступника голови Київської облради Ярослава Добрянського.

Про це повідомили у Фастівській районній раді.

Фото Дмитра Босого

На засіданні робочої групи у складі представників голів сільських та селищних рад Фастівського району взяв участь голова районної ради Геннадій Сиваненко.

Враховуючи добровільний принцип утворення громад, Геннадій Сиваненко звернувся з проханням врахувати в змінах до Перспективного плану утворення Борівської, Кожанської, Томашівської, Малоснітинської та Фастівської ОТГ подані раніше спільно з райдержадміністрацією та міською радою пропозиції та розрахунки спроможності даних громад.

Геннадій Сиваненко зазначив, що це дасть змогу сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

Геннадій Сиваненко також наголосив на важливості врахування на субрегіональному рівні Фастівського району, пропозиції стосовно створення якого були озвучені на засіданні круглого столу, що проходив за підтримки Української асоціації районних та обласних рад на початку вересня.

В. о. голови Борівської селищної ради Дмитро Босой, також присутній на цьому засіданні, висловив своє нерозуміння позиції Мотовилівської сільської голови, яка раніше ініціювала утворення з сіл Мотовилівської сільської ради Мотовилівської ОТГ, а на засіданні робочої групи заявила про необхідність приєднання Мотовилівки до Фастова. Натомість в. о. голови Борівської селищної ради волів би бачити ці села у складі Борівської ОТГ.

За результатами обговорень робоча група Київської облради сформує та подасть до Департаменту містобудування та архітектури Київської області відповідний Перспективний план утворення громад на Фастівщині для подальшого затвердження його на сесії облради.