Новини
Екологія
За кордоном

У США почали продавати «безсмертні» яблука, які можна зберігати цілий рік


Для того, аби вивести і затвердити новий сорт яблук, селекціонери витратили двадцять років.

Сорт яблук має назву Cosmic Crisp і є гібридом сортів Honeycrisp і Enterprise, вперше він був виведений вченими Університету штату Вашингтон за допомогою перехресного запилення в 1997 році.

Для того, аби вивести яблука на ринок і зробити їх доступними кожному покупцеві в США, треба було 22 роки і 10 мільйонів доларів, повідомляє BBC.

«Вийшло хрустке, досить тверде і соковите яблуко, яке має кисло-солодкий смак», – розповідає Кейт Еванс, керівник програми селекції Cosmic Crisp в університеті штату Вашингтон.

За словами Еванс, термін зберігання яблук збільшився завдяки тому, що м'якоть плоду окислюється дуже повільно – це дозволяє зберігати Cosmic Crisp в холодильнику 10-12 місяців без втрати якості.

Ексклюзивне право вирощувати сорт отримали фермери штату Вашингтон, які отримали ліцензію на десять років. Всього було посаджено 12 мільйонів яблунь нового сорту.

В супермаркетах яблука продаються за ціною 1,99 долара за фунт (близько 4,4 долара за кілограм). Наразі в продаж надійшло вже 450 тисяч коробок по 40 фунтів (18,14 кілограм).