Новини
Новини Київської області
Фастів

У сільському ліцеї Фастівського району відремонтовано протирадіаційне укриття (ВІДЕО)

Протирадіаційне укриття, яке ремонтували протягом 4 місяців. Там одночасно можуть перебувати 590 осіб. Вентиляційна система дозволяє там залишатися людям щонайменше 48 годин поспіль.

У Фастівському районі Київщини відкрили протирадіаційне укриття. Його облаштували у Новосілківському ліцеї "Ерудит". Площа сховища — понад 1 тис. м², в приміщенні одночасно можуть перебувати 590 людей.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що в укритті є все необхідне для зручного розташування дітей та педагогів. Зокрема, вентиляційна система дозволяє там залишатися щонайменше 48 годин поспіль. Загалом у ліцеї у дві зміни навчається понад 1,2 тис. учнів.

У КОВА поінформували, що укриття ремонтували протягом 4 місяців. Приміщення опалюється за допомогою котельні, радіатори обладнані термостатичними клапанами для регулювання температури повітря. Є централізоване водопостачання та запаси бутильованої води.

Сховище забезпечене безперебійним електропостачанням — при зникненні напруги автоматично запуститься потужний генератор. Також там є приміщення для зберігання продуктів, кімната для надання медичної допомоги з необхідними медикаментами.

Один із чотирьох входів у сховище пристосований для маломобільних груп населення. Під час навчального процесу в укритті зможуть перебувати діти та педагоги, в інший час — воно буде доступним і для жителів громади.

"Капітальний ремонт укриття реалізовувався завдяки співфінансуванню. Загалом виділили понад 16 млн грн, із них 11 млн грн — державна субвенція та 5 млн грн — гроші громади", —

голова КОВА Руслан Кравченко

За його словами, упродовж 2022-2023 років на Київщині в закладах освіти відремонтували понад 900 укриттів. Загалом їх у школах та дитсадках — понад 1,2 тис. За кошти субвенції, яку уряд виділив Київській області, продовжується будівництво, як простих, так і протирадіаційних укриттів.

Голова КОВА зауважив, що після реалізації всіх проєктів загальна площа споруд цивільного захисту в громадах збільшиться майже на 11 тис. м². Нові укриття мають подвійне призначення. Тут можна переховуватися в разі тривоги, в інший час приміщення будуть використовувати для проведення гуртків чи спортивних секцій.

Вас також можуть зацікавити такі новини: