Новини
Україна

В Україні створять наукові центри передових досліджень (ВІДЕО)

Центри допоможуть українським ученим вивести дослідження та знання на новий рівень, поспівпрацювати з німецькими науковцями, обмінятися досвідом та здобути нові навички.

Україна планує створити 4 спільні з Німеччиною центри передових досліджень.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Чотири спільні проєкти зі створення німецько-українських центрів передових досліджень затвердили на зустрічі представників німецького й українського урядів та спільнот українських і німецьких науковців.

Центри функціонуватимуть завдяки фінансуванню німецької сторони та під керівництвом німецьких та українських учених. Німеччина виділила на їхнє створення близько 10 мільйонів євро.

Згідно з проєктами, Центр передового дослідження природних сполук CENtR працюватиме для розроблення стратегій відкриття та медичного застосування нових біоактивних протиінфекційних засобів.

Центр передового дослідження квантових матеріалів GU-QuMat – для пошуку нових квантових матеріалів для створення технологій майбутнього.

Центр передового дослідження плазмових технологій PLASMA-SPIN-ENERGY працюватиме над використанням плазмових технологій у виробництві спінтронних компонентів, які, зокрема, є основою для комп’ютерів наступного покоління.

Центр передового дослідження німецько-української та європейської історії ХХ століття ЕUU20 вивчатиме правління двох основних злочинних режимів європейської історії минулого століття — нацистської Німеччини та Радянського Союзу за часів Сталіна.

Читайте також: