Новини
Технології
Новини світу
За кордоном

У рейтингу інноваційності країн Україна на 45 місці


Для складання рейтингу бралися до уваги 80 критеріїв, серед яких рівень освіти, проведення досліджень і розробок, доступ до венчурного капіталу і технічного виробництва тощо.

фото - freepik.com

Рейтинг інноваційності країн представив Visual Capitalist для звіту Всесвітньої організації інтелектуальної власності ООН (WIPO).

Найінноваційнішою країною стала Швейцарія, за нею – Швеція, а на третьому місці – США.

Візульна графіка для звіту ВООЗ

Швейцарія лідирує також у сфері створення знань і посіла друге місце в глобальній цінності бренду. Америка стала лідером у сфері розваг і ЗМІ, а також витрат на комп’ютерне програмне забезпечення та дозволів на інтелектуальну власність.

Україна обігнала Індію, Туреччину та Росію, посівши 45 місце. Обійшли Україну Таїланд і Греція.

«В’єтнам, Україна, Філіппіни та Індія виділяються як країни з рівнем доходу нижче середнього, які отримують набагато більше продукції за свої ресурси. Їх рівні інновацій все ще вище, ніж в країнах з високим доходом і багатою на нафту економікою Кувейту, Катару, Саудівської Аравії», – повідомляють у звіті WIPO.

У рейтингу враховувався й рівень доходів у країні, проте він не мав сильного впливу на місце у загальному рейтингу.

фото - freepik.com

У звіті наголошується, що інноваційні можливості не залежать виключно від рівня капіталу. Сукупність інших факторів може відіграти важливішу роль.

«Рейтинг показує, що витрати не завжди рівні результатам, і що інноваційні успіхи можуть бути досягнуті навіть при помірних рівнях потоку капіталу».

Нагадаємо, 11 лютого у світі відзначають День жіноцтва у науці.

«Погляд» також писав, куди найчастіше їздили українці у 2020 році.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.