#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

У Переяславі планується презентація книги про дружину Володимира Мономаха

03.12.2020 0 Оксана Кириленко 0

Книгу планує надрукувати журналіст та історик із Великої Британії Джон Стонборо.

Фото зі сторінки Джона Стонборо

А презентувати своє творіння історик збирається у Переяславі.

Про це розповідає НІЕЗ "Переяслав".

У 2017 році британський журналіст відвідав історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Після чого почав співпрацювати із переяславськими істориками.

На своїй сторінці у Фейсбук Джон Стонборо розповів, що найближчим часом вийде книги «Wild Field. An 11th century love story» («Дике поле. Історія кохання 11 століття»).  Та висловив сподівання, що презентація книги у майбутньому відбудеться і в місті, де Гіта Вессекська прожила значну частину життя, та де після її смерті (10 березня 1098 р.) князь Володимир Мономах заклав на її честь храм Успіння Пресвятої Богородиці на княжому дворі Переяслава.

Анотація до книги.

«Гіті 13 років. Її батько, король Англії Гарольд, гине у битві при Гастінгсі в 1066 році. Її обожнювана мати Едіт «Лебедина шия» божеволіє від горя та втрати. Дівчинка разом із братами втікають від герцога Вільяма Завойовника. У цій ліричній історії про справжнє кохання та справжнє зло Гіта спочатку їде на захід до Ексетера, де вона повинна вийти заміж за хвастливого кельтського принца.

Потім вона втікає до Данії. Але без посагу, батьків та країни, вона не може назвати це домом. Гіту вимінює злий торговець нареченими та відвозить до найдальшого краю християнського світу, щоб видати заміж за князя Русі Володимира. Але, як виявилось, йому пообіцяли іншу дівчину. Цей нерозказаний сюжет, вирваний із мозаїки англійської середньовічної історії, розповідає про молоду жінку, яка тріумфує у чоловічому світі. Вам сподобається Вульфвін, Свин та напахчений Свіотсот, ви будете побоюватися і милуватися красенем принцом Володимиром, зненавидите Олега, Холодного Торговця та всіх, хто прагнув нашкодити Гіті».

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що 8-річна співачка із Переяслава виграла гран-прі міжнародного фестивалю
Також ми розповідали , що у переяславському музеї космосу грав один із найвідоміших ді-джеїв України.