Новини
Новини Київської області

У передмісті селекціонер виростив унікальне дерево, на якому плодоносять 5 різних рослин-родичів

Анатолій Патій закінчив машинобудівний технікум та Київський інститут цивільної авіації і деякий час трудився за фахом — інженером. Проте згодом зайнявся екзотичними рослинами. Зараз плекає близько 50 різновидів тропічних культур.

У передмісті селекціонер виростив унікальне дерево, на якому плодоносять 5 різних рослин-родичів - зображення
Фото з архіву Анатолія Патія.

Анатолій Патій виростив лимон Київський крупноплідний, фрукти якого можуть заважувати до 1,5 кг.

Щоб отримати згадану новинку, аматор "склеїв" клі­тини лимона турецького та помело (використо­вуючи метод інвітро). Згодом схрестив інжир із шовковицею й одержав морозостійкий сорт.

Унікальне дерево-сад він також виростив самостійно. На ньому прижилися і плодоносять 5 різних рослин-родичів із цитрусових. На одній гілці – лайми, на другій — лимон Київський круп­ноплідний, на третій — мандарини, на четвертій прищеплено апельсин, а на п’ятій — грейпфрут. Загалом, селекціонер стверджує, що на одному дереві можна поєднати до 300 видів цитрусових.

Певний час герой нашої розповіді вирощував і звичайні овочі – огірки, помідори, але досить швидко втратив до них цікавість. А от своїх улю­бленців-екзотів не хотів полишати навіть у війну.

Виїхати довелося, коли росіяни вже почали бомбити території біля їхнього села. Пів року разом із дружиною Тетяною пожили в Німеччині (за садом тоді доглядав племінник). Але довше не витримали і повернулися додому — до своїх рослин, яких плекали десятиліттями.

Нагадаємо, у Цитрусовій теплиці під Києвом плодоносять та буяють теплолюбні рослини навіть у період найбільших морозів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.