Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

У МОЗ пояснили, в якому випадку не можна робити щеплення проти COVID-19


Єдиним стійким протипоказанням для щеплення проти є наявність алергійної реакції на вакцину.

Як розповів під час брифінгу очільник МОЗ Віктор Ляшко, протипоказання до вакцинації можна розділити на постійні і тимчасові.

«Єдиним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є алергічна реакція на першу дозу цієї вакцини чи на один із компонентів цього препарату»

Віктор Ляшко

При цьому, Ляшко розповів про три протипоказання через які вакцинацію проти коронавірусу варто відкласти, але вони не означають, що людина не може щепитися у майбутньому.

До таких тимчасових протипоказань відносяться:

  • температура вище 38°C;
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою (у такому випадку вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії)
  • введення вакцин проти інших інфекційних хвороб.

В останньому випадку щеплення проти коронавірусу не можна робити раніше, аніж за 14 днів після того, як людина отримала препарат від іншої інфекції.

Нагадаємо, більшість жителів Київщини вже вакцинувались. 72% дорослого населення Київської області отримали по одній дозі вакцини від коронавірусу. А повний курс вакцинації пройшли майже 52% населення.

Раніше у МОЗ розповіли про запуск спеціального чат-бота у Telegram, який «допоможе» знайти найближчу до вас точку, де можна зробити щеплення та показує актуальну інформацію про кількість доз тієї чи іншої вакцини у конкретному пункті імунізації.

Також «Погляд» повідомляв, що від початку вакцинальної кампанії в області зробили більш ніж мільйон щеплень.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.