Новини
Культура
Київ

У Києві з’явиться пам’ятник видатному українському воєначальнику – Петру Болбочану


У столиці України активісти збирають кошти на встановлення пам’ятника видатному українському воєначальнику, командувачу Запорізького полку армії УНР, визволителю Криму від більшовиків – Петру Болбочану. Монумент планують встановити в однойменному сквері по вулиці Січових Стрільців у Шевченківському районі.

Ініціює встановлення у Києві пам’ятника Петру Болбочану громадська спілка «Музичний батальйон». Урочисте відкриття заплановане на 5 жовтня – річницю від дня його народження.

Активісти зазначають, що погруддя вже відлите у бронзі, а районні чиновники обіцяють прийняти пам'ятник на баланс.

Наразі триває збір коштів на сам процес встановлення і різні додаткові заходи. До збору вже долучився гурт «Брати Станіслава»

Довідково:
Сквер імені Петра Болбочана розташований у Києві за адресою: вул. Січових Стрільців, 86, у Шевченківському районі. До листопада 2017 року сквер називався на честь радянського компартійного й державного діяча Станіслава Косіора, якого суд визнав одним із організаторів Голодомору 1932–1933 років. У сквері поблизу станції метро «Лук’янівська» навіть стояв пам’ятник Косіору, який у 2008 році демонтували.

Ілюстрації з відкритих інтернет-джерел

Читайте також, як українські музиканти створили кліп на підтримку руху білорусів за свою свободу.

Раніше "Погляд" інформував, що український фільм братиме участь у Пекінському кінофестивалі.